Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Вертебролог

Вертебролог в центрі лікування "Опора"

     Вертебролог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці і лікуванні захворювань хребта і пов'язаної з нею патології. Основним напрямком діяльності лікаря-вертебролога є виявлення причин змін хребта, проведення комплексного обстеження і лікування хребта і пов'язаних з ним захворювань.
     Лікар-вертебролог є вузькопрофільним фахівцем в області ортопедії або неврології і у своїй діяльності об'єднує дані напрямки медицини. Крім даних галузей медицини вертебролог у своїй практиці може застосовувати мануальну терапію, остеопатії, рефлексотерапію, кінезітерапію і інші напрями.
     Головним завданням вертебролога є застосування ефективних і безпечних способів лікування хребта, зменшити ризик оперативного лікування. Вертебролог визначає ступінь тяжкості і прогноз наявного захворювання хребта і в разі необхідності проведення більш радикального хірургічного втручання направляє пацієнта на відповідне лікування.

Вертебрологія

     Вертебрологія - напрям в лікуванні захворювань хребта та оточуючих м'яких тканин, засноване на синтезі знань ортопедії, травматології, неврології, мануальної терапії. Лікар-вертебролог, володіючи всіма вищезазначеними знаннями, здатний діагностувати, правильно оцінити тяжкість захворювання, визначити напрям подальшого обстеження і призначити адекватне лікування.
     Вертебрологія вивчає і пояснює взаємозв'язок хребта і всього організму в цілому. Саме тому вертебрологія отримала великий розвиток в сучасній медицині.
     Мільйони людей у всьому світі страждають захворюваннями хребта: остеохондроз, сколіоз, грижі хребта. Кожна людина хоча б раз у житті відчував біль у спині.
     Хребет є однією з самих складних структур нашого тіла. Він виконує функцію руху, опори, амортизації, захисту спинного мозку та нервів, які з неї виходять. Від стану хребта залежить правильне функціонування всіх внутрішніх органів і систем нашого організму. Неправильно підібране лікування захворювань хребта або маніпуляції, що проводяться без достатнього знання основ вертебрології можуть тільки погіршити перебіг захворювання та мати негативні наслідки.
     Тому свою спину краще довіряти лікареві, який мають спеціалізацію в області діагностики і лікування захворювань хребта. Таким лікарем є лікар-вертебролог. Вузька спеціалізація вертебролога допомагає йому більш детально вивчити свою область, заглибитися в саме «нутро» хвороби, щоб розібратися в причинно-наслідкових зв'язках і призначити пацієнту найбільш ефективне лікування.
Основною діяльністю вертебролога є діагностика та лікування захворювань хребта і пов'язаних з ним ускладнень. Серед захворювань хребта, що належать до компетенції вертебролога, можна виділити наступні: остеохондроз хребта, грижа, спондильоз, спондилоартроз, спондилолістез, сколіоз, спинальний стеноз, анкілозуючий спондиліт та інші.
     Також вертебролог лікує захворювання, причиною яких є патологія хребта. Це плече-лопатковий періартрит, синдром хребетної артерії, вертебро-базилярна недостатність, кардіалгія, невралгія, деякі захворювання суглобів.
 
Діагностика в вертебрології

     Для діагностики захворювань хребта вертебролог проводить комплексне обстеження, що включає збір анамнезу, огляд, ортопедичне та неврологічне обстеження, проведення функціональних проб.
     Велике значення для вертебрології має розвиток сучасних методів діагностики захворювань хребта, таких як рентгенографія, комп'ютерна томографія, магнітно-резонансне дослідження, а також УЗД. Вони дозволяють отримати зображення всіх тканин (кісткової, так і хрящової, а також м'яких тканин) пошарово, що дозволяє лікарю точно встановити причину болю і порушення функції того чи іншого відділу хребта.

Методи лікування в вертебрології

     У вертебрології застосовуються консервативні (без операції) та оперативні методи лікування хребта.
У нашому центрі використовуються тільки консервативні методи лікування, такі як витягування хребта, масаж, мануальна терапія, остеопатія, фізіотерапія, ударно-хвильова терапія, рефлексотерапія, лікарські блокади, медикаментозне лікування, лікувальна фізкультура, виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок. Яке саме лікування необхідно пацієнту, лікар-вертебролог визначить після обстеження, встановлення діагнозу і визначення можливих протипоказань.
 
Коли необхідно звернутися до вертебролога?

     Консультація до вертебролога необхідна в тому випадку, якщо Ви відчуваєте:
• головний біль, підвищення втоми, зниження уваги і пам'яті;
• біль у шийному, грудному або поперековому відділах хребта;
• болі в спині, які впливають на Вашу щоденну активність;
• болі, «віддають» в інші органи (серце при нормальній кардіограмі, грудну клітку);
• слабкість у верхніх або нижніх кінцівках, відчуття оніміння або поколювання;
• проблеми з роботою тазових органів (затримка або мимовільне сечовипускання і ін);
• також до вертебролога необхідно звернутися при викривленні хребта, обмеження його рухливості і гнучкості.
     При наявності болю в спині або інших ознак захворювань хребта, необхідно не затягувати розвиток хвороби, а вчасно звертатися до лікаря-вертебролога, який допоможе діагностувати Ваше захворювання і призначити адекватне лікування. На жаль, часто люди зневажливо ставляться до свого здоров'я: ігнорують біль у спині на початкових етапах, займаються самолікуванням, намагаються виконувати вправи без лікування захворювання. Все це призводить до поступового прогресування хвороби і втрати дорогоцінного часу для відновлення здоров'я.
     У медичному центрі «Опора» Ви зможете отримати кваліфіковану консультацію вертебролога, пройти всі необхідні обстеження і лікування хребта.