Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Тендовагініт

Відомо, що м'язові сухожилля розташовуються в сухожильних піхвах, якщо запальний процес зачіпає ці сухожилля, то мова йде про тендовагініт або теносиновыт. Захворювання може протікати гостро і набувати хронічну форму. Залежно від причини хвороби розрізняють інфекційний та асептичний тендовагініт. Найбільш часто патологічний процес локалізується на кистях рук і стопах, також від запалення можуть страждати передпліччя, променевозап'ястний суглоб, голеностоп, ахіллесові сухожилля.
 
Причини тендовагініту

Для неспецифічного тендовагініту сухожиль характерною причиною запалення асептичного характеру є невеликі травми синовіальної оболонки, які утворюються в результаті тривалої м'язової навантаження, розтягнення м'язів, їх перевтоми, тривалого впливу низьких температур.
Причиною тендовагініту інфекційного генезу служить різного роду інфекція (неспецифічна або специфічна).
Джерелом неспецифічної інфекції може стати панарицій, артрит з гнійним виділенням, невеликі інфіковані ранки, гнійники, тріщини шкірних покривів, остеомієліт.
При специфічному інфекційному процесі збудники різних захворювань (туберкульоз, бруцельоз, сифіліс) потрапляють в синовиальное піхву з кров'ю з вогнища поширення інфекції. У деяких випадках тендовагініт стає наслідком реактивного запалення при ревматизмі або артриті інфекційного генезу.

 
Симптоми тендовагініту

Характерними симптомами тендовагініту є болючість суглобів, набряк сухожильної піхви, почервоніння шкірних покривів, припухлість. Якщо запалення носить інфекційний характер, можливе підвищення температури тіла, відчуття ознобу, збільшення в розмірі лімфатичних вузлів, слабкість, млявість.
 
Лікування тендовагініту

Всі методи лікування тендовагініту можна кваліфікувати на дві групи: загальні і місцевого характеру. В гострому періоді захворювання в першу чергу кінцівку мобілізують, потім призначають фізіотерапевтичні процедури, на місце запалення накладають зігрівальні компреси (парафін, озокерит), проводять електрофорез з розчином димексиду. Широко використовується для лікування хронічних тендовагінітів паста Розенталя і УВЧ-терапія.
З медикаментів хворим виписують антибактеріальні засоби, протизапальні препарати. Призначаються також знеболювальні лікарські засоби, проводять вітамінотерапію.
При виборі методів лікування звертають увагу і на особливості перебігу захворювання. Специфічні тендовагініти лікують виходячи із специфіки основного захворювання. Неспецифічний тендовагініт лікують у більшості випадків хірургічним шляхом. Велике значення для успішної терапії тендовагініту має стадія запального процесу. Так, шанси на успіх у пацієнта, який звернувся до фахівця при перших ознаках захворювання, будуть набагато вище, ніж у хворого з запущеним тендовагінітом. Важливо пам'ятати, що своєчасне звернення до лікаря допоможе уникнути ускладнень і переходу захворювання в хронічну форму.