Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Підводне витягання

ПІДВОДНЕ ВИТЯГУВАННЯ ХРЕБТА
 
Одним з ефективних засобів відновного лікування остеохондрозу хребта з неврологічним синдромом є підводне витягування хребта. Розрізняють «суху» тракції і витягування у водному середовищі; горизонтальне, вертикальне та по похилій площині; шийні і поперекові тракції. У лікувальному центрі «Опора» успішно застосовують підводне вертикальне витягнення хребта в басейні з лікувальною мінералізованої водою.
     В основі механізму дії методу підводного витягування хребта лежить подразнення рецепторного апарату шкіри, проприорецепторов м'язів і зв'язкового апарату міжхребцевих суглобів на рівні прикладеного механічного зусилля в напрямку розтягування ураженого сегмента хребта, що призводить до посилення активності синаптичного ланки рухового аналізатора і поліпшенню інтегральної функції мозку з подальшою інтенсифікацією трофічних і обмінних процесів, зменшенням набряку, зникнення больового синдрому, підвищенням сили м'язів і розширенням активної рухливості в суглобах. Сприятлива ефективність вертикального витягування хребта у воді пояснюється зміною гравітаційних впливів у зоні його застосування, а також релаксуючою м'язовим ефектом за рахунок температурного фактора теплої води. Цей метод підводного витягування хребта називається методом антигравітаційної рефлекторної терапії.
     Доведена клінічна ефективність підводного витягнення при дискогенних радикулітах, початкових проявах хвороби Бехтерева.
     За даними численних досліджень комплексна терапія, що включає, в першу чергу, підводне витяжіння, дозволяє купірувати больовий синдром за короткий термін та досягти тривалої ремісії, ніж медикаментозна терапія та інші методи лікування.
     Методика підводного витягування хребта є фізіологічною і малонагрузочной, що дозволяє використовувати її при вираженому больовому синдромі.
     В період лікування необхідно виключити велике фізичне навантаження, різкі рухи, переохолодження.
     Курс лікування становить 5-10 процедур (по 5 процедур на тиждень). Протягом усього курсу лікування проводиться індивідуальний розрахунок режиму процедури.

Для чого застосовується тракція хребта?

     Тракційна терапія спрямована на лікування захворювань опорно рухового апарату, перш за все, хребта. Крім того, з її допомогою усуваються контрактури, деформації, зміщення суглобових поверхонь і кісткових відламків.                  Показаннями для тракций є грижі міжхребцевих дисків, різні синдроми остеохондрозу попереково-крижового відділу хребетного стовпа, люмбалгії, статико - динамічні порушення обсягу рухів. Підводне витягування хребта застосовується при встановленні цілого ряду діагнозів:
- деформуючий спондельоз;
- сколіоз;
- кіфосколіоз;
- корінцева декомпресія;
- хвороба Бехтерева;
- сплощення поперекового лордозу;
- компресійні радикулопатії та ін.;
- Рефлекторні і корінцеві синдроми шийного остеохондрозу;
- .Попереково-крижові корінцеві синдроми неспондилогенной етіології з м'язово-тонічними, вегетативно-судинними і нейродистрофическими проявами.

Принцип лікування в лікувальному центрі «Опора» з використанням підводного витягування хребта

     Оскільки підводне витягання в басейні, що включає вплив тракції і бальнеологічного фактора є розслаблюючій процедурою, перед ним проводиться інтенсивна физиофункционапьная навантаження з використанням стимуляції м'язів, ЛФК, механотерапії, спрямованих на підвищення тонусу і сили м'язів ураженого відділу хребта, що підлягає тракції. Проміжок часу між процедурами повинен бути мінімальним.