Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Міозит

Міозит – група захворювань, що характеризуються запаленням скелетних м'язів. Можуть уражатися окремі м'язи або групи м'язів.

Причини виникнення

Міозит може виникати при інфекційному ураженні м'язів. При цьому інфекції можуть бути гнійними і негнойными. Збудниками гнійних інфекцій найчастіше є стафілокок, кишкова паличка. Попадання інфекції в м'язову тканину зазвичай відбувається через кров. Що стосується негнойных інфекцій, то причиною міозиту можуть бути вірусні захворювання (наприклад, грип) або сифіліс. Паразитарні міозити викликаються паразитами, які здатні проникати в м'язові тканини і викликати там запальний процес. Аутоімунний міозит викликається порушеннями, в результаті яких імунні клітини організму починають атакувати м'язові волокна. Запалення м'язів також може бути спровоковано переохолодженням, травмами і тривалим перенапруженням м'язових волокон.

Симптоми

Основним симптомом міозиту є біль в області уражених м'язів. Як правило, біль ниючий і тягнучий, посилюється при русі, однак може спостерігатися і в стані спокою.
Запалення м'язів може супроводжуватися ущільненнями з-за появи вузликів в м'язових тканинах.
Інфекційний міозит, крім усього іншого, також супроводжується характерними для інфекції симптомами:
· високою температурою тіла;
· загальною слабістю;
· посиленим потовиділенням;
· головним болем.

Діагностика

Діагностика міозиту починається зі збору анамнезу. Лікар розпитує пацієнта про характер хворобливих відчуттів, тривалості симптомів, наявність супутніх інфекційних захворювань.
Пальпація запалених м'язів дозволяє встановити наявність у них вузликів.
Лабораторні дослідження крові дозволяють встановити наявність запального процесу: збільшення швидкості осідання еритроцитів, зміна складу лейкоцитів, фібриногену та С-реактивного білка.
Для оцінки електричної активності м'язів проводиться електроміографія. За допомогою даного методу можна уточнити характер патологічного процесу в уражених м'язах.
З допомогою ультразвукового дослідження м'язів вдається оцінити структуру м'язів і виявити в них гнійні вогнища або паразитів.
При міозиті пацієнта можуть відправити на додаткове обстеження до невролога, ревматолога та травматолога.

Види захворювання

За походженням міозити бувають гнійними, інфекційні, токсичні, паразитарні, травматичними або аутоімунними, коли власні імунні клітини починають вражати м'язові волокна. За патогенезом розрізняють поліміозит, нейроміозит, міофасцити міозит, полифибромиозит.
В залежності від локалізації патологічного процесу виділяють:
· міозит шийних м'язів;
· міозит поперекових м'язів;
· міозит кінцівок (рук і ніг);
· міозит плечових м'язів;
· міозит жувальних м'язів.

Дії пацієнта

Тривалі болючі відчуття в області м'язів є приводом для звернення до лікаря. Особливо, якщо симптом протікає на тлі інфекційного захворювання, то слід звернутися за медичною допомогою як можна раніше.

Лікування

В першу чергу хворий м'язі необхідно забезпечити спокій. Допускається додаток холоду на запалену ділянку (наприклад, льоду у пакеті, обгорненого в тканину).
Місцеве лікування міозиту зводиться до застосування протизапальних мазей. У деяких випадках протизапальні препарати приймаються всередину.
При наявності інфекцій (бактеріальних або паразитарних) хворому призначається антибактеріальна (прийом антибіотиків) або протипаразитарний (прийом антипаразитарних препаратів) лікування.
У разі аутоімунного міозиту призначаються цитостатики та стероїдні препарати для придушення активності імунної системи.
При міозиті також призначається курс вітамінотерапії (вітамін А, вітаміни групи В, вітамін Е). Хворому рекомендується повноцінне харчування і обмеження у вживанні алкогольних напоїв.

Ускладнення

Міозит може ускладнитися поширення запального процесу на сусідні м'язи, а також атрофією запалених м'язових волокон.

Профілактика

Профілактика міозиту зводиться до виключення переохолодження, травм, дотримання оптимального рівня фізичних навантажень і своєчасного лікування інфекційно-запальних захворювань.