Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Хвороба Бехтерева

Що таке хвороба Бехтерева, які методи діагностики і лікування цього захворювання існують на сьогоднішній день?
Це може бути хвороба Бехтерева. Хвороба Бехтерева (Анкілозуючий спондилоартрит) є однією з форм артриту. Захворювання, в основному, впливає на нижню частину спини. Хвороба Бехтерева є хронічною, впливає на хребет і крижово-клубові суглоби.
Хребет складається з великої кількості кісток, називаних хребцями. Між кожним хребцем розташований диск. Диски дозволяють хребту бути достатньо гнучким. Додаткову підтримку хребта забезпечують також зв'язки і м'язи, які прикріплюються до хребта, дозволяють йому згинатися і рухатися в різних напрямках. Є також невеликі суглобові межі, які допомагають кріпитися хребців один до одного. Крижі утворюється з п'яти зрощених хребців, які з'єднані разом. Крижі – це трикутна структура в нижній частині хребта. Крижово-клубові суглоби – це великі довгі стики, які приєднуються до крижів і до клубової кістки (основної кістки тазу). Спинний мозок перебуває під захистом хребта. Нерви від спинного мозку виходять з простору між хребцями, щоб приймати і отримувати сигнали від різних частин тіла.
Іноді страждають і інші суглоби і інші частини тіла. Тяжкість хвороби Бехтерева варіюється від легкої до важкої. Близько 8 з 10 людей з хворобою Бехтерева залишаються повністю в змозі працювати повний робочий день і вести нормальне життя. Частіше від хвороби Бехтерева страждають чоловіки у віці 15-30 років.

Причини хвороби Бехтерева

Точні причини хвороби не відомі. Однак, спостерігається сильна генетична (спадкова) тенденція. Наприклад, існує тісний зв'язок з геном HLA-B27, який визначає загрози розвитку хвороби Бехтерева. Однак, наявність цього гена не означає, що ви приречені. У багатьох людей з цим геном хвороба не розвиваються. Крім того, хвороба може виникнути і у людей, які не є носіями цього гена.

Симптоми хвороби Бехтерева

Біль у спині: основним симптомом є біль у спині. Біль зазвичай починається в нижній частині спини. З часом біль посилюється протягом декількох місяців. Як правило, все починається з ранкової болю. Протягом дня, як правило, біль слабшає.
Скованість у нижній частині хребта: скованість може бути дуже серйозною. Також як і біль, вона більш відчутна вранці. Протягом дня, після фізичних активностей відчуття скутість знижується.
Запалення сухожиль і зв'язок: сухожилля і зв'язки в різних частинах тіла (на додаток до тих прикріплені до хребців нижньої частини хребта) можуть запалитися і викликати хворобливі відчуття. Типовим прикладом є ахіллове сухожилля, яке кріпиться до п'яти, а також грудні м'язи, які прикріплюються до ребер.
Запалення очей (увеїт): цей симптом трапляється у одного з трьох страждають від хвороби Бехтерева. Це зачіпає приблизно 1 з 3 чоловік з AS час від часу. Якщо у вас з'явився такий симптом, повідомте лікаря. Лікування увеїту, як правило, буває успішним. Тим не менш, якщо не лікувати цей симптом, може розвинутися часткова або повна втрата зору.
Загальні симптоми: деякі люди з хворобою Бехтерева відчувають загальне нездужання, симптоми втоми і депресії. Іноді у них спостерігається втрата ваги і анемія.
Супутні захворювання: у людей з хворобою Бехтерева з більшою ймовірністю розвиваються деякі інші патологічні стани. Наприклад, висока ймовірність розвитку виразкового коліту, хвороби Крона, псоріазу, остеопорозу, фіброзу легенів, серцево-судинних захворювань і проблем з клапанами серця.

Як проводиться діагностика хвороби Бехтерева

По мірі прогресування хвороби характерні зміни помітні на рентгенівських знімках крижово-клубових суглобів і хребта. Однак процес формування цих змін може зайняти кілька років, до того, як стане видно на рентгенівському знімку.
З появою МРТ стала можлива більш рання і точна діагностика захворювання. МРТ може дати набагато більш детальне уявлення про стан пацієнта, ніж традиційний рентгенівський знімок.

Як прогресує хвороба Бехтерева

Симптоми можуть змінюватись по тяжкості і відрізнятися від людини до людини. З часом, хребет втрачається мобільність і гнучкість. Це відбувається із-за запалення і утворення кісткових наростів, які стають причиною поступового злиття деяких хребців. Число хребців може бути різним. У важких випадках може формуватися виражений кіфоз – «поза прохача».
Які методи застосовуються для лікування хвороби Бехтерева
Метою лікування є полегшення болю і скутості. Забезпечення мобільності хребта та обмеження ступеня будь-якої деформації.

Фізичні вправи

Щоб зберегти поставу, потрібні регулярні тренування. Вправи можуть допомогти зберегти повний спектр спинного руху і запобігти скутість хребта, а також полегшити біль у спині. Вправи повинні стати частиною повсякденного життя. В ідеалі, вони повинні виконуватися кожен день.

Ліки

Протизапальні ліки
Нестероїдні протизапальні препарати (мелоксикам) і антикоагулянти (гепариновая мазь) зменшують запалення і полегшують біль.
Вважається, що протизапальні ліки можуть лише полегшити симптоми, але не змінити хід хвороби. Тому порада в тому, щоб приймати ці препарати, при спалахах болю. А коли симптоми відсутні – не приймати. Тим не менш, недавні дослідження показують, що регулярне тривале застосування протизапальних лікарських засобів може сповільнити прогресування хвороби Бехтерева. Необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити це.
Звичайні знеболюючі: болезаспокійливі, кошти можуть бути призначені на додаток до протизапальних ліків для зменшення болю.
Інші ліки: іноді при терапії хвороби Бехтерева використовуються стероїди, які вводяться безпосередньо в запалений суглоб, а іноді використовується для полегшення симптомів. Також використовуються бісфосфонати для лікування остеопорозу, пов'язаного з хворобою Бехтерєва, і медикаменти, які мають ферментною активністю (вобэнзим).
Інші методи лікування
• Черезшкірна електрична стимуляція нервів (використовується для полегшення болю.
• Теплові процедури - наприклад, гарячий душ (використовується для полегшення ранкової болю)
• Масаж
• Хірургія (для виправлення важких форм деформації)
В цілому, на сьогоднішній день хвороба Бехтерева не є вироком, однак це лише в разі своєчасної діагностики та вжиття всіх необхідних заходів. В іншому випадку захворювання може зробити істотний вплив на якість життя.