Вс, 19.08.2018, 21:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід


Болі в спині

Мануальна терапія і болю в спині – можна обійтися без ліків?

Мануальна терапія – широко застосовуваний метод лікування багатьох захворювань опорно-рухового апарату. Завжди вона ефективна?
Болі в спині – проблема, яка в тій чи іншій мірі турбує більшість дорослого населення. Сучасний спосіб життя, гіподинамія, а також наявність деяких хронічних захворювань дають про себе знати больовими відчуттями в області спини. Часто болю в спині – це наслідок тривалого перенапруження м'язів, наприклад при тривалому перебуванні людини в одній позі. Також болі виникають при різних дегенеративно-дистрофічних захворюваннях хребта, головним чином, при остеохондрозі і грижі міжхребцевого диска. Одним з поширених способів усунути біль в спині є мануальна терапія. Наскільки ефективна ця методика, і чи достатньо лише мануальної терапії для позбавлення від больового синдрому?

Мануальна терапія – це виконуваний руками комплекс біомеханічних маніпуляцій, який спрямований на усунення болю, спазмів і відновлення нормального стану хребта і суглобів. Це одна з найдавніших медичних практик, яка активно застосовувалася ще в Стародавньому Єгипті, Індії та Греції.
За останні кілька десятків років мануальна терапія активно розвивалася, і зараз вона активно застосовується для лікування широкого спектру захворювань опорно-рухового апарату. Зокрема, мануальна терапія полегшує стан пацієнтів при таких захворюваннях як радикуліт, грижа міжхребцевого диска, остеохондроз, травми хребта, болі в області серця та багатьох інших.
Цілющий ефект мануальної терапії полягає в усунення функціональних блокад, за допомогою чого знімається м'язове напруження і поліпшується кровообіг. Швидкі поштовхи в області хребта сприяють усуненню напруги, а пасивне розтягування м'язів (масаж) надає релаксуючу дію.

Чи можна обійтися без ліків?

Тут все залежить від конкретного випадку. При легких больових відчуттях у спині, пов'язаних в основному надмірним навантаженням на хребет, часто можна обійтися однією лише мануальною терапією. Однак і в цьому випадку важливо потрапити в руки досвідченого фахівця. Мануальний терапевт повинен ретельно оцінити стан пацієнта і підібрати той комплекс маніпуляцій, які не зашкодять хворому.
При виражених болях у спині гострого або хронічного характеру лікування повинне обов'язково включати застосування медикаментозних засобів, що усувають больовий синдром. Однієї лише мануальною терапією у даному випадку не обійтися. Тим більше що дана медична практика має й ряд протипоказань. Приміром, мануальну терапію можна проводити при деяких вроджених патологіях хребта, запальних процесах, гострих формах захворювань травного тракту, післяопераційних станах, гострих захворюваннях спинного мозку, пухлинах і багатьох інших патологічних станах.
Болі в спині, викликані запальними процесами в хребті і суглобах, купіруються за допомогою нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), механізм яких зводиться до пригнічення активності циклооксигенази – ферменту, який бере участь у продукції основних медіаторів запалення – простагландинів. Таким чином, иннактивация циклооксигенази призводить до значного зменшення запального процесу, і як наслідок – усунення больового синдрому.
Таким чином, ефективне усунення болю в спині часто потребує в комплексному лікуванні.